



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.5 mm |
| Width | 7.6 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Depth | 2.65 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Output Current | 22 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Supply Current | 136 mA |
| Propagation Delay | 50 ns |
| Data Rate | 10 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Rise Time | 2.5 ns |
| Nominal Supply Current | 136 mA |
| Isolation Voltage | 2.5 kV |
| Max Input Current | 7.5 mA |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 3 ns |
| Schedule B | 8543709655 |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
Stock: 41
Distributors
pcbx
Unit Price$4.17326
Ext.Price$4.17326
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.17326 | $4.17326 |
| 10 | $3.21234 | $32.12340 |
| 25 | $3.05492 | $76.37300 |
| 50 | $2.90521 | $145.26050 |
| 100 | $2.76284 | $276.28400 |
| 300 | $2.62745 | $788.23500 |
| 500 | $2.49869 | $1249.34500 |
| 1000 | $2.37623 | $2376.23000 |
